jabłonie

Rozpoczynając swoją przygodę z jabłoniami - na co zwrócić uwagę

Rozpoczynając swoją przygodę z jabłoniami - na co zwrócić uwagę. W tworzeniu własnego sadu, pierwszym etapem jest wybór odpowiednich odmian jabłoni. Ważne jest, aby podczas zakupu sadzonek nie kierow czytaj więcej »

borówka amerykańska

Borówka amerykańska - dlaczego warto ją mieć w ogrodzie?

Borówka amerykańska to owoc, który pomimo swojej nazwy jest także chętnie uprawiany w Polsce. Związane jest to z jej niezwykłym smakiem, zapachem i wartościami odżywczymi. Jej uprawa jest prosta i ni czytaj więcej »

Drzewo pigwy

Pigwa - niedoceniany owoc o wielu właściwościach!

Pigwa - niedoceniany owoc o wielu właściwościach! Pigwa to rzadko uprawiana i niedoceniana roślina w naszych kraju. Bez problemu pasuje do niej określenie "polska cytryna" ze względu na ogromną ilość czytaj więcej »

 

Borówka amerykańska - dlaczego warto ją mieć w ogrodzie?

Borówka amerykańska to owoc, który pomimo swojej nazwy jest także chętnie uprawiany w Polsce. Związane jest to z jej niezwykłym smakiem, zapachem i wartościami odżywczymi. Jej uprawa jest prosta i nie wymaga dużych umiejętności oraz wiedzy, dlatego każdy może pozwolić sobie na jej posadzenie w ogrodzie. Dlaczego warto mieć borówkę w swoim ogrodzie? O tym będzie nasz artykuł.

Https://www.podkarpackiesady.pl/21-borowki-amerykanskie borówka amerykańska - moc wartości odżywczych

borówka amerykańska to roślina, która jest nie tylko łatwa w uprawie, ale także niezwykle odżywcza. Znajdziemy w niej masę witamin np. A, C, E i witaminy grupy B. Na ogromną uwagę zasługuje także obecność cennych dla organizmu minerałów jak potas, miedź, żelazo, cynk, selen, magnez i wapń. Jako że borówka amerykańska posiada kolor niebieski, tak jak większość owoców tego koloru jest cennym źródłem naturalnych antyoksydantów. Są wartościowe dla oczu, układu pokarmowego, a także działają przeciwko rozwojowi nowotworów. Borówka amerykańska jest polecana na dietach oczyszczających, a także dla dzieci, kiedy podejrzewa się zakażenie pasożytami jelitowymi. O spożywaniu borówki amerykańskiej powinny pomyśleć wszystkie osoby, które borykają się z chorobami serca, miażdżycą i brakiem koncentracji. Warto wiedzieć, że borówka amerykańska jest także cennym źródłem witamin i minerałów, które przeciwdziałają procesom starzenia się skóry.

Borówki amerykańskie uprawa

Sadzonki borówki amerykańskiej to niezwykle łatwe w uprawie rośliny. Najlepiej sadzić je w miejscach osłoniętych od wiatru i słonecznych, dodatkowo gleba powinna być przepuszczalna i kwaśna. Warto zadbać także o jej odpowiednie zasoby próchnicze, tak aby mogła szybko i zdrowo rosnąć. Co istotne, powinno się unikać miejsc podmokłych, gdyż borówka amerykańska nie znosi nadmiernej wilgoci. Aby zachować odpowiednią kwaśność gleby, należy od czasu do czasu stosować nawozy przeznaczone do tych owoców. Zbyt zasadowa gleba sprawi, że borówka przestanie owocować, dlatego jest to tak istotne. Kiedy już borówka zostanie posadzona, koniecznie należy pamiętać o jej regularnym podlewaniu. Nie należy jednak dopuszczać do nadmiernej wilgotności. Od czasu do czasu powinno się podsypywać borówkę trocinami z drzew, gdyż wspomaga to ich szybszy wzrost.

Borówka sadzonki - gdzie kupić?

Kiedy chcemy uprawiać borówkę w swoim ogrodzie, szalenie ważne jest, aby wybrać odpowiednie sadzonki, które będą pochodziły ze sprawdzonego źródła. Tylko wtedy można mieć pewność, że się przyjmą i dadzą wspaniałe owoce. Takim miejscem są Podkarpackie Sady, gdzie znajdziemy wysokiej jakości sadzonki borówki amerykańskiej oraz wiele innych sadzonek drzew owocowych i ozdobnych, krzewów i kwiatów. Wysoka jakość jest potwierdzana przez wielu klientów, którzy chętnie wracają po zakup nowych sadzonek innych roślin do swoich ogrodów. To załoga doświadczona, która zna się na sprzedawanych produktach, dlatego w przypadku pytań czy wątpliwości, warto skontaktować się pracownikami Podkarpackich Sadów.

Artykuły powiązane